Ako vybrať správnu žiarovku?

 

 

Pomocník s výberom správnej úspornej žiarovky:

 

Všetky naše úsporné žiarovky disponujú farebnou teplotou vyššou ako 4000 ° a v pomere s výkonom i veľkú svietivosť. To znamená, že žiarovky majú pre svietiace nábytok požadovanú a vhodnú farbu svetla. Obyčajné úsporné žiarovky majú farbu svetla teplú, kvôli tomu každá táto žiarovka má žltý nádych. Naše úsporné žiarovky vďaka vysokej teplote farby tomuto zabraňujú a tým docieľuje vo svietiacim nábytku úžasného svetelného efektu.

 

TABUĽKA NAŠICH ŽIAROVIEK:
Tabulka našich žárovek s paticí E27 nebo E14
Tabulka našich kruhových a kulatých úsporných žárovek


 

Žiarovky 7W: tieto úsporné žiarovky sú určené pre tých najmenších modely svietiaceho nábytku ako sú CUBO 30/35 alebo GLOBO 30/35. Výkon 7W presne zodpovedá požiadavkám týchto produktov a vďaka malej spotrebe možno takéto produkty používať ako svetlo bez obáv z veľkej ceny prevádzky.

 


Žiarovky 11W: používajú sa v produktoch kde je vyžadovaná väčšia svietivosť než ktorú poskytuje 7W žiarovka. Medzi také produkty patria svietiace kvetináč Y-POT 43x43, lampa VENUS, osvetlenie IO. Často sa táto žiarovka využíva pre plošnejšie osvetlenie rozmerných produktov s niekoľkými objímkami, kde by jedna veľká centrálna žiarovka nebola idálne. Príkladom je dekoratívne osvetlenie PZL SLOT kam patria štyri tieto žiarovky. Prípadne pre produkty ktoré nejdú osvetliť len raz žiarovkou.

 


Žiarovky 15W: jedna z najčastejšie používaných žiaroviek vo svietiacim nábytku. Využíva sa vo svietiacim nábytku stredných rozmerov ako sú dekoratívne osvetlenie BASE, stolička CIN CIN, kocky KUBO, CUBO 40/50, GLOBO 40/50 alebo SOFT CUBE. Rovnako ako u 11W žiaroviek sa aj 15W používa na osvetlenie rozmerných produktov s niekoľkými objímkami. Prípadne pre produkty ktoré nejdú osvetliť len raz žiarovkou.

 

Žiarovky 25W: najčastejšie používaná úsporná žiarovka. Nájde uplatnenie vo svietiacim nábytku stredne malých, stredných i veľkých veľkostí. Prikladom sú produkty ako stôl PEAK, stôl SQUARE, CUBO70 či svietiace kvetináč GIO PIATTO.

 

Žiarovky 65W, 105W, 185W: používajú sa pre tie najväčšie produkty z našej ponuky svietiaceho nábytku ako je svietiaci kvetináč GIO TONDO, panel EXPO, GLOBO 120/200. Niektoré druhov nášho svietiaceho nábytku meria aj okolo 2m a preto je tu nutné použiť silné žiarovky. Tieto žiarovky disponujú veľmi vysokou svietivosťou a sú starostlivo vyberané pre takto veľké produkty tak aby bolo osvetlenie úplne ideálne.

 

Žiarovka RGB LED s diaľkovým ovládaním: dokáže regulovať intenzitu osvetlenia a meniť farbu svetla. To všetko sa dá ľahko ovládať pomocou diaľkového ovládača. V prípade, že by ste mali takých LED žiaroviek viac je možné ich všetky ovládať pomocou jedného ovládača. Vďaka pätici E27 je táto žiarovka vysoko univerzálne a pri výdrži 30 000h a výkone 1-5 W z nej robí veľmi úspornú variantu v osvetlení nielen svietiaceho nábytku.

 

Aby sme Vám čo najviac uľahčili nakupovanie tak v popise nášho svietiaceho nábytku nájdete odporúčania akú žiarovku je vhodné pre daný produkt použiť a zároveň odkaz priamo ku konkrétnym žiarovkám.


....